5. Dani specijalnoga knjižničarstva

“Edukacija korisnika i knjižničnog osoblja”

10. i 11. travnja 2003.

Opatija
Međunarodni centar za obrazovanje novinara (ICEJ)

Svrha seminara
Sekcija za specijalne knjižnice HKD i Nacionalna i sveučilišna knjižnica Zagreb peti put organizira-ju seminar specijalnih knjižnica Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem. Kako je prošle godine tema bila izvori i korištenje znanja u specijalnim knjižnicama, kao logičan nastavak za ovogodišnji skup izabrali smo edukaciju knjižničnog osoblja i korisnika. Naime, znanstevne i ostale specijalne knjižnice u Hrvatskoj danas već posjeduju mogućnost pristupa velikom broju relevantnih izvora znanstvenih informacija, ali njihova korištenost nije na razini koja bi se mogla očekivati. Stoga smo organizirali ovaj skup s namjerom da se upoznamo što sami radimo na ovom području i da čujemo iskustva kolega iz Finske, Italije i Slovenije.

Organizacijski odbor:
Dr.sc. Maja Jokić