Društvo knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja (DK BPKP), stručna i društvena organizacija knjižničnih djelatnika, sastavni je dio Hrvatskog knjižničarskog društva (HKD)- https://www.hkdrustvo.hr/.

Osnovano je 15. ožujka 1977. godine kao Društvo bibliotekara Zajednice općina Bjelovar, obuhvaćajući područje Bjelovara, Čazme, Daruvara, Đurđevca, Garešnice, Grubišnog Polja, Koprivnice, Križevaca, Pakraca i Virovitice.

Upravno-teritorijalnim preustrojem, kojim su ukinute zajednice općina, a usustavljene županije (1992.), Društvo 1996. godine dobiva sadašnji naziv i obuhvaća područje Bjelovarsko-bilogorske, Koprivničko-križevačke i Virovitičko-podravske županije.

Društvo je upisano u Registar udruga Republike Hrvatske.

Danas je u sastavu Društva ukupno 115 narodnih, školskih i specijalnih knjižnica te 137 članova, od toga 132 redovna  i 5 počasna člana, a predsjednica Društva je Bernarda Ferderber, ravnateljica Gradske knjižnice Đurđevac. Sjedište Društva nalazi se u Narodnoj knjižnici “Petar Preradović” Bjelovar.