Sastanak partnera u projektu Erasmus+ KA1 Putujuće knjižnice bez granica

Održan je 1. virtualni sastanak partnera u projektu Putujuće knjižnice bez granica.

Društvo knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja prijavilo je projekt u okviru Erasmus + KA1 projekta koji je 2020. odobren. Predsjednica Društva Silvija Perić održala je uvodno izlaganje o Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica te o Društvu knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja. Ljiljana Vugrinec, sudionica u projektu iz Knjižnice i čitaonice Fran Galović govorila je o pokretnim knjižnicama u Republici Hrvatskoj.

Nakon izlaganja iz Hrvatske uslijedila su predavanja iz Španjolske. Španjolske kolege predstavile su pokretne knjižnice LLeyde i Barcelone te njihov knjižnični sustav, kamo bi kolegice Perić i Vugrinec u okviru projekta trebale otputovati čim to epidemiološka situacija dozvoli.