43. Skupština u Opatiji

43. Skupština knjižničara ove godine  održala se u Opatiji od 10.-13. listopada 2018. u Hotelu “Ambasador”

Tema Skupštine:
Uloga i mogućnosti knjižnica u ostvarivanju globalnih ciljeva održivog razvoja UN Agende 2030, a Podteme Skupštine bile su:

• Inkluzivne knjižnične usluge
  • Knjižnice i zakonski propisi
  • Knjižnice i kvaliteta obrazovanja
  • Knjižnice i održivi razvoj
  • Knjižničarsko nazivlje
  • Regionalna društva – razvoj i suradnja

Mnogi članovi Društva kao i delegati imali izlaganja ili poster izlaganja na 43. Skupštini HKD-a. To su:  Ljiljana Vugrinec, Petar Lukačić, Dijana Sabolović- Krajina i Maja Krulić Gačan (Gradska knjižnica i čitaonica „Fran Galović“, Koprivnica), Silvija Perić, Robert Fritz i Mirjana Kotromanović (Gradska knjižnica i čitaonica, Virovitica) i Slaven Pejić (Narodna Knjižnica „Petar Preradović“, Bjelovar) te poster izlaganja:  Vinka Jelić- Balta (Gradska knjižnica Slavko Kolar, Čazma) i Lucija Miškić Barunić (Narodna Knjižnica „Petar Preradović“, Bjelovar).

Iz našeg regionalnog Društva uručene su 3 nagrade:

“Kukuljevićeva povelja”  koju dodjeluje Hrvatsko knjižničarsko društvo kao oblik javnog priznanja knjižničnim djelatnicima, članovima Hrvatskoga knjižničarskog društva, za dugogodišnji rad i značajne rezultate na unapređenju knjižničarske djelatnosti dodijeljena je  Tini Gatalica iz Narodne knjižnice “Petar Preradović” Bjelovar.
Lucija Miškić Barunić iz Narodne knjižnice “Petar Preradović” Bjelovar i Maja Krulić Gačan iz Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ iz Koprivnice dobitnice su   Nagrade „Eva Verona“ koja se dodjeljuje mladim knjižničarima, članovima Hrvatskoga knjižničarskog društva, za posebno zalaganje u radu, inovacije i promicanje knjižničarske struke. Nagrada je nazvana imenom prof. dr. Eve Verone, istaknute hrvatske knjižničarke i znanstvenice.

Veliku čast su iskazali i članovi Društva Slavonsko- brodske županije kojima se svidjela prezentacija o  Društvu knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja održanoj na Skupštini.