24. Godišnja skupština u Križevcima

24. Godišnja skupština Društva knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja održana 19. svibnja 2006. (petak) u Križevcima

Društvo  knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja održalo je svoju redovnu godišnju skupštinu u prostorijama  Gradske knjižnice i čitaonice ”Franjo Marković” u Križevcima. Bilo je prisutno oko sedamdeset članova Društva što iz školskih što iz narodnih knjižnica. Nakon pozdravnih riječi domaćina i organizatora uslijedio je izbor Radnog predsjedništva i početak Stručnog dijela Skupštine.

Mr. sc. Žaneta Baršić-Schneider dala nam je osnovne smjernice o projektu ‘Informacije o Europskoj uniji u narodnim knjižnicama”. Za tu temu zavladao je poseban interes jer su i neke knjižnice našeg društva (Koprivničko-križevačka i Bjelovarsko-bilogorska županija) uključene u sam projekt.

Dr. sc. Vladimir Strugar nam je temeljito izložio temu “Cjeloživotno učenje : koncept-izazovi suvremenog doba”. Za nas knjižničare iznimno zanimljiva tema jer praćenje novih vrsta informacija i trendova jedan je od glavnih zadataka našeg posla.

Mr. sc. Dijana Sabolović-Krajina, predavanjem “Knjižnice-poticatelji čitanja u višejezičnim i višenacionalnim sredinama” izložila je važnu ulogu u nepristranom obavješćivanju građana, obrazovanju i bogaćenju kulturnog života svakog pojedinca u zajednici.

”Komunikacijskim vještinama i javnim zagovaranjem do donacija” naziv je teme koju je iznijela  Anica Šabarić. Predstavila je na iscrpan način sve ”metode i tehnike” kako u potpunosti otvoriti vrata knjižnice, promovirati je i naći put do donatora.

Ljiljana Vugrinec, glavna urednica našeg časopisa, predstavila je 8. broj “Sveska” koji ove godine broji čak osamdeset stranica s mnoštvom priloga iz cijelog našeg Društva.

Izlaganjima na posterima kolegice su privele kraju Stručni dio.

Radni dio započeo je izvješćima o radu Društva u proteklom razdoblju, a budući da je ovo bila Izborna skupština, uslijedio je izbor predsjednika, izabran je Ilija Pejić, zatim potpredsjednica Silvija Šolc i tajnica Društva Alica Bačeković.

Skupština je završila Priznanjima Društva za izniman doprinos. Priznanja su primili dr. sc. Vladimir Strugar, koji je proglašen počasnim članom Društva, te Marjana Janeš Žulj, Luca Matić i Josip Blažek – troje najknjižničara za 2006. godinu. Posebna čast nam je pripala ove godine na Skupštini jer ju je uveličala svojim dolaskom predsjednica HKD-a, Alemka Belan-Simić.

Silvija Šolc

Teme:

Ž. Baršić-Schneider: Informacije o Europskoj uniji u narodnim knjižnicama

V. Strugar: Cjeloživotno učenje: koncept – izazovi suvremenog doba

D. Sabolović-Krajina: Knjižnice – poticatelji čitanja u višejezičnim i višenacionalnim sredinama

A. Šabarić: Komunikacijskim vještinama i javnim zagovaranjem do donacija

Lj. Vugrinec: Promocija 8. broja glasila Svezak

Iz foto arhive:

24. Godišnja skupština u Križevcima0   24. Godišnja skupština u Križevcima1  24. Godišnja skupština u Križevcima2  24. Godišnja skupština u Križevcima3  24. Godišnja skupština u Križevcima4  24. Godišnja skupština u Križevcima5 24. Godišnja skupština u Križevcima6