Zapisnik sa sastanka Glavnog odbora i uredništva sveska

Bjelovar, 30. travnja 2013.

Prisutni:  Katarina Belančić, Romana Horvat, Ranka Janus, Vinka Jelić-Balta, Suzana Knežević, Lucija Miškić, Ivana Molnar, Martina Poturiček, Zorka Renić, Ana Škvarić i Ljiljana Vugrinec.

Dnevni red:

1. 15. broj Sveska
  2. 31. skupština Društva BPKP
  3. Članarine
  4. Izlet članova Društva

Ad. 1.  Predsjednica otvara sastanak i predstavlja dnevni red.

Svezak je trenutno u korekturi, tako da će biti gotov za Skupštinu Društva.

Ad. 2. Predsjednica će napisati pismo namjere i poslati ga ravnateljima školama i knjižnica kako bi što više knjižničara moglo prisustvovati Skupštini. Dogovoreno je da to pošalje i voditeljima županijskih vijeća, a oni će to proslijediti ravnateljima škola.

PROTOKOL

Vrijeme okupljanja: 8,30 – 9,00 (Gradska knjižnica Slavka Kolara, Ul. Alojza Vulinca 3)

Skupština će se održati u kino dvorani Centra za kulturu Čazma (preko puta knjižnice)

Grupna fotografija kod fontane.

9,15 – 10,00    Kratki kulturno-umjetnički program i Otvaranje Skupštine (pozdravni govori i predsjednica Društva predlaže radno predsjedništvo i najavljuje dnevni red)

Na početku Skupštine treba odati počast preminulim članovima Društva: Ljiljani Orlić i Krunoslavu Vađunecu.

Radno predsjedništvo:

1. Suzana Pušić, predsjednica
  2. Romana Lautar
  3. Igor Kuzmić
  4. Lucija Miškić, zapisničarka
  5. Fanika Stehna, ovjerovateljica zapisnika
  6. Ana Škvarić, ovjerovateljica zapisnika

Verifikacijsko povjerenstvo: Miljenko Kovačić, Ranka Janus i Željko Prohaska.

STRUČNI DIO 10,00 – 12,15

10,00 – 10,30 Krešimir Macan: Knjižnice u virtualnom svijetu

10,30 – 10,45 Lucija Miškić: Knjižnice našeg društva i društvene mreže

10,45 – 11,00 Maja Gačan, Petar Lukačić: Pinterest – virtualna polica knjižnice

11,00 – 11,15 Dejana Kurtović, Marijana Pađen Jurišić : Grupa Knjižničari na Facebooku

11,15 – 11,30 Antonija Šikulec: Školska lektira u virtualnom svijetu

11,30 – 11,45 Tanja Kolar Janković, Josip Strija: Izrada mrežno dostupnoga obrasca za

informacijski upit

11,45 – 12,00 Snježana Berak: Kampanja „Čitaj mi!“

12,00 – 12,15 Ljiljana Vugrinec: Predstavljanje 15. broja „Sveska“

Poziv za registraciju novih članova i plaćanje članarine. (Članarine će se moći uplatiti kod Zorice Iveković)

12,15 – 12,45 PAUZA: poster izlaganja

Poster izlaganja su prijavili: Milena Kranjac i Marko Štrok – Projekti Hrvatske mreže školskih knjižničara i Dejana Kurtović, Marko Štrok i Josip Rihtarić – Obitelji opet čitaju. Treba pristići još nekoliko prijava za izlaganje na posterima.

RADNI DIO 12,45 – 13,45

Predsjednica Radnog predsjedništva najavljuje 1. točku dnevnog reda:

1. izvješće tajnice
  2. izvješće blagajnice (Jelena Dvekar je na porodiljskom tako da je dogovoreno da Zorica Iveković pročita financijski plan)
  3. izvješće Nadzornog odbora (Neda Adamović, Katarina Pavlović i Danijela Petrić)

Izvješća članova komisija i radnih grupa pri HKD-u o radu u proteklom razdoblju.

Predsjednica predlaže programa rada Društva za naredno razdoblje.

Blagajnice izlaže financijskog plana Društva za naredno razdoblje.

Rasprava i usvajanje izvješća, programa rada i financijskog plana.

Na Skupštini će prema Pravilniku o postupku dodjeljivanja Nagrade Društva biti nagrađeni sljedeći knjižničari:

1. Ljiljana Budja
  2. Snježana Berak
  3. Damir Balković
  4. Mladen Tudić

Prije ručka razgledavanje crkve te ručak u 14,30 (kako je pomaknut dnevni red može i ranije).

Za Skupštinu treba pripremiti potpisnu listu, evaluacijske listiće, potvrde o sudjelovanju i potvrde o izlaganju. Dogovoreno je da naslovnica Sveska posluži kao pozadinska slika pozivnica, potvrda o sudjelovanju i izlaganju.

Ad. 3. Članarine su ažurirane. Društvo trenutno broji 154 aktivna člana. Ažuriran je online adresar Društva pri HKD-u. Otvorena je e-mail adresa Društva na Gmail-u (dk.bpkp@gmail.com) te je napravljen e-mail adresar članova.

Ad. 4. Na sastanku je dogovoreno da bi se organizira izlet na Plitvička jezera 15. lipnja. Ponude prijevoznika su pristigle. Prvo se treba provjeriti koliko je ljudi zainteresirano za izlet. Ukoliko se javi dovoljno zainteresiranih članova kontaktirati ćemo prijevoznike, saznati točnu cijenu izleta te napraviti detaljni plan izleta. Dogovoreno je da na izlet mogu ići članovi Društva te članovi njihovih obitelji i njihovi bližnji. Oni koji nisu članovi Društva plaćaju cijenu prijevoza i cijenu ulaznice.

Bjelovar, 2. svibnja 2013.

Lucija Miškić

Dokumenti:

PDF : Zapisnik sa sastanka Glavnog odbora i uredništva sveska

Iz foto arhive:

Zapisnik sa sastanka Glavnog odbora i uredništva  sveska0    Zapisnik sa sastanka Glavnog odbora i uredništva  sveska1