Virovitička knjižnica postala Županijska matična knjižnica

Virovitička knjižnica postala Županijska matična knjižnica

Odlukom ministra kulture Bože Biškupića, Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica dobila je suglasnost da unutar hrvatskog knjižničnog sustava obavlja temeljnu djelatnost Županijske matične knjižnice na području Virovitičko-podravske županije.

Županijska matična služba obavlja temeljnu matičnu djelatnost za sve narodne i školske knjižnice u Županiji s osnovnim zadatkom unapređivanja i sustavnog razvijanja knjižnične djelatnosti i knjižnica na području svoje nadležnosti.

Voditeljicom Županijske matične knjižnične službe u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica, imenovana je dipl. knjižničarka Silvija Perić.

Iz foto arhive:

Virovitička knjižnica postala Županijska matična knjižnica0