11. okrugli stol o pokretnim knjižnicama u Republici Hrvatskoj i 5. festival hrvatskih bibliobusa

19. travnja 2013. i naš je bibliobus sudjelovao na 11. okruglom stolu o pokretnim knjižnicama u Republici Hrvatskoj i 5. festivalu hrvatskih bibliobusa pod nazivom I MI IMAMO SVOJ BIBLIOBUS! A VI?

Na skupu su sudjelovali knjižničari iz svih krajeva Hrvatske, a također i gosti iz Portugala, Slovenije, Srbije, Crne Gore te Bosne i Hercegovine, s ciljem razmjene iskustava te unapređenja rada pokretnih knjižnica – bibliobusa.

Desetak hrvatskih bibliobusa koji su doputovali iz Bjelovara, Čakovca, Karlovca, Osijeka, Rijeke, Vinkovaca, Zadra i Zagreba, kao i dva „domaća“ bibliobusa iz Koprivničko-križevačke županije – iz Koprivnice i Križevaca, bili su otvoreni za javnost, pa je to bila jedinstvena prilika svim zainteresiranim građanima, djeci i odraslima, da ih sve na jednom mjestu razgledaju.

U izlozima knjižnice „Fran Galović“ bili su postavljeni posteri kojima su sve hrvatske bibliobusne službe predstavile svoje programe i aktivnosti koje provode u bibliobusima.