Tatjana Kreštan – izložba “Cvjetne slagalice”

Naša draga kolegica i vrijedna suradnica Tatjana Kreštan, profesorica i viša knjižničarka, izložit će slike u Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu. Izložbu možete pogledati od 12. do 24. svibnja 2017. Čestitamo kolegici Tatjani na uspješnoj izložbi!

Untitled„Motivi cvijeća, a potom krajolika, osnovna su preokupacija njenog slikarskog interesa, pri čemu je tonska i koloristička gradacija osnovna vrijednost i konstanta. Analizirajući konstruktivne elemente kompozicije, uočit ćemo ustrajnost na izvornim bojama, kakve nalazi u industrijskom obliku pakirane u tubama. Izdvojeno, svaka za sebe u takvom tonu djeluju „sirovo“, ali vještim smislenim nizanjem i skladanjem, autorica postiže prave kolorističke senzacije. Takve efekte nije stvorila slučajno, nego strpljivim istraživanjem odnosa među bojama i njihovoj egzistenciji u obliku slikarske kompozicije.“

Zdravko Šabarić,

ulomak iz kataloga izložbe „Cvjetne slagalice“