Izlet knjižničara u Nacionalni park Plitvička jezera

Izlet knjižničara u Nacionalni park Plitvička jezera

„Vode, jezera, slapova i šuma ima i drugdje, ali Plitvička jezera samo su jedna.“

Izlet knjižničara u Nacionalni park Plitvička jezera

 

Ivo Pevalek

 

Nakon nekoliko mjeseci iščekivanja i planiranja, članovi našega Društva otišli su na izlet u Nacionalni park Plitvička jezera. Unatoč dužeg perioda kišnih dana grupica od tridesetak veselih knjižničara, članova obitelji i prijatelja se svejedno uputila na ovo prekrasno putovanje u prirodu. Tako smo u subotu 8. lipnja 2013. u 6 sati krenuli s autobusnog kolodvora u Bjelovaru.

 

U Nacionalni park Plitvička jezera stigli smo oko 10 sati. Vodič nas je proveo kroz park. Obišli smo skoro cijela Plitvička jezera. Vrijedno smo pješačili, a dio puta smo obišli elektrobrodom i panoramskim vlakom. Putem nas je pratilo sunčano i toplo vrijeme. U pauzama smo na odmaralištima Plitvičkih jezera jeli, odmarali se, družili i uživali u ljepoti ovog prirodnog fenomena. U 16 smo sati krenuli prema Bjelovaru, u nadi da posjetimo i Rastoke, ali nažalost nas nisu pustili u mjesto. Oko 20 sati smo se umorni, ali prepuni dojmova vratili u Bjelovar.

Iz foto arhive:

Izlet knjižničara u Nacionalni park Plitvička jezera0