ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE ŠKOLSKIH KNJIŽNIČARA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE

Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara Bjelovarsko-bilogorske županije

U srijedu 6. svibnja 2009. u Čepelovcu je održano Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara Bjelovarsko-bilogorske županije.

Knjižničari su imali prigodu čuti iznimno zanimljivo izlaganje prof.sc.dr. Žarke Vujić o izložbama u školskim knjižnicama, a na mjesto kulturne djelatnosti knjižnice u školskom kurikulu osvrnula se viša savjetnica za školske knjižnice Biserka Šušnjić. O značenju, teorijskim osnovama, ali  i mogućnostima marketinga govorila je Ivanka Ferenčić Martinčić. Izvješće o XXI. Proljetnoj školi školskih knjižničara koja je održana u Zadru imala je Alica Bačeković Pavelić, a o Stručnom skupu voditelja stručnih vijeća, stručnih suradnika knjižničara mentora i savjetnika koji je održan u Senju govorila je Zorka Renić.

Ovo vijeće održalo se u posve neobičnom okružju, u predivnoj prirodi u kojoj je smješten dvor Barnagor.  Domaćica Božica Jelušić predstavila je i mogućnosti ovog prostora za obradu brojnih nastavnih sadržaja  i međupredmetnog povezivanja; za ekološke, književne, filozofske, biologijske i druge teme. Dvor Barnagor idealno se uklopio i uz glavnu temu skupa nudeći brojne vizualne i taktilne podražaje koji su oduševili sudionike i izlagače.

Svima  najljepše zahvaljujemo i radujemo se našem idućem susretu!

Iz foto arhive: