ZAPISNIK SA SASTANKA GLAVNOG ODBORA I UREDNIŠTVA SVESKA U BJELOVARU 29. VELJAČE 2012.

Zapisnik (pdf)

DRUŠTVO KNJIŽNIČARA BILOGORE,
PODRAVINE I KALNIČKOG PRIGORJA
Trg E. Kvaternika 11
43 000 Bjelovar
Ur.broj: 03/12

Bjelovar, 29. veljače 2012.

Prisutni: Vinka Jelić-Balta, Ljiljana Vugrinec, Ivana Ledić, Lovro Janeš, Danijela Crnčić,
Đurđica Krčmar, Romana Horvat, Tatjana Kreštan, Tina Gatalica, Silvija Perić,
Sanja Jozić, Ilija Pejić, Marinko Iličić i Rajna Gatalica

Dnevni red:

1. 30. skupština Društva BPKP
  2. 14. broj Sveska
  3. Skupština HKD-a (Osijek, 2012.)
  1. Predsjednica pozdravlja prisutne i najavljuje 30. godišnju skupštinu Društva koja će biti održana u Bjelovaru 18. svibnja 2012. (petak).

Milena Bon iz Slovenije će održati središnje predavanje o knjižničnim uslugama koje će trajati 30-ak minuta.
Iz našega društva za predavanja su se javili:

1. Zorka Renić: Biblioterapija
  2. Vjeruška Štivić: Blog Tragači
  3. Dijana Sabolović Krajina: IFLA
  4. Tina i Rajna Gatalica: Priče iz potkrovlja

S obzirom da se javilo dosta predavača iz našega društva, glavni odbor će odlučiti koja
će se održati jer nema vremena za sve. Ostali će biti zamoljeni da naprave poster.
Tajnica će poslati članovima Društva poziv za prijave radova i postera.

S obzirom da će se ove godine održati 30. skupština društva, a i 40. je obljetnica
bibliobusne službe, predlaže se da se za vrijeme skupštine održi i mini festival
bibliobusa. U našem društvu imamo 3 bibliobusa: iz Koprivnice, Križevaca i
Bjelovara.

Za nagradu Najknjižničari Suzana Knežević predlaže Jerka Barišića.
Dodjeljuju se dvije nagrade za najknjižničare i godini. Jedna za zasluge u promicanju
Društva, a druga za uspješan rad u knjižničarstvu.
Prijave se mogu slati do 1. travnja na mail tajnice (rajna.gatalica@gmail.com)

Ilija Pejić izvještava da će knjižica o bibliobusima bit će završena do skupštine pa će
se i ona tada predstaviti.

Početak skupštine je pomaknut s 10 na 9 sati. Od 8.30 do 9.00 bit će okupljanje
gostiju, a u 9.00 će početi skupština.

1. 14. broj Sveska

Silvija Perić izvijestila je da se sve odvija po planu i da radovi pristižu. Krajnji rok je 15. ožujak. Svezak će se tiskati u Virovitici.
Zamolila je nazočne urednice rubrika da ukratko izvijeste koliko su radova prikupile.
Luca Matić (Iz školskih knjižnica) do sada je dobila 3 rada.
Ana Škvarić (Iz narodnih knjižnica) je prikupila 2 rada.
Ljiljana Vugrinec je za sada dobila 1 za temu broja.
Zorka Renić (Specijalne knjižnice) je dobila 1 članak.
Tina Gatalica (Knjižnice u svijetu) dobila je 1 članak, a Romana Horvat joj šalje drugi o knjižnici u Češkoj.
Za rubriku Zavičajno nakladništvo do sada je pristigao samo 1 članak. Lovro Janeš u ime Marijane Janeš Žulj moli gradske knjižnice iz Bjelovara, Koprivnice i Virovitice da i one pošalju po jedan.
Ilija Pejić će napisati članak o najčitateljima i o napredovanju u struci.
Tajnica će napisati članke o nagrađenim knjižničarima te o radu društva u protekloj godini.

1. Skupština HKD-a će se ove godine održati u Osijeku.

Na našoj godišnjoj skupštini birat će se delegati za Osijek.
Jedna od podtema skupštine HKD-a bit će i Iz rada regionalnih društava pa će stoga Vinka Jelić-Balta i Ljiljana Vugrinec imati izlaganje o radu Društva, a Zorka Renić i Silvija Perić će predstaviti Svezak.
Sva predavanja za skupštinu HKD-a treba prijaviti do 15. ožujka, a postere do 1. travnja.

Ljiljana Vugrinec izvještava da će koprivnički knjižničari posjetiti Maribor u travnju.
Predloženo je da se ostali knjižničari društva priključe pa bit o mogao biti izlet društva.

U Bjelovaru 1. ožujka 2012.

Rajna Gatalica, tajnica Društva