HRVATSKO KNJIŽNIČARSKO DRUŠTVO

SEKCIJA ZA ŠKOLSKE KNJIŽNICE

SEKCIJA ZA NARODNE KNJIŽNICE

Predmet: Obavijest o stručnom skupu

Hrvatsko knjižničarsko društvo; Sekcija za školske i Sekcija za narodne knjižnice organiziraju stručni skup Školska knjižnica u procijepu između zakona, pravilnika i stvarnosti koji će se održati u Bjelovaru 26. listopada 2009. u prostoru Gimnazije Bjelovar, Matice hrvatske 17, s početkom u 11 sati.

Suorganizatori skupa su: Društvo knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja, Gimnazija Bjelovar i Narodna knjižnica „Petar Preradović“ Bjelovar.

Na skupu će biti riječi o temama vezanim uz primjenu Standarda za školske knjižnice, Zakona o knjižnicama, školovanju i stalnom stručnom usavršavanju, stručnim ispitima, financiranju, suradnji s drugim vrstama knjižnica te lokalnom samoupravom.

Pozvani predavači su stručnjaci iz institucija i ustanova koji se na različite načine bave problematikom školskih knjižnica

U okviru stručnog skupa, osim pozvanih predavanja, bit će održan i okrugli stol.

Očekujemo interes i sudjelovanje knjižničara iz školskih i narodnih knjižnica, ravnatelja škola, voditelja županijskih matičnih službi, predstavnika Hrvatske udruge školskih knjižničara, voditelja stručnih vijeća školskih knjižničara, predstavnika katedri za knjižničarstvo.

Pozivamo vas, stoga, da se prijavite i svojim sudjelovanjem pridonesete raspravi.

Rok prijave: 20. listopada

Popunjenu prijavnicu molimo pošaljite na e-mail: mirjana.milinovic@bj.t-com.hr

ili faks: 043/228-556 (školska knjižnica) ili 043/878-159 (tajništvo OŠ Rovišće)

Programski i organizacijski odbor:

Mirjana Milinović

Ljiljana Črnjar

Ilija Pejić

Anica Šabarić

Ljiljana Vugrinec

Ivana Vladilo

U privitku:

Obavijest o skupu (pdf)