SASTANAK GLAVNOG ODBORA I UREDNIŠTVA SVESKA

Zapisnik (pdf)

24. listopada 2012. u Bjelovaru je održan sastanak Glavnog odbora i Uredništva Sveska. Prisutni su bili Sanja Jozić, Silvija Perić, Ljiljana Vugrinec, Vinka Jelić-Balta, Ilija Pejić, Ana Škvarić, Luca Matić, Ivana Ledić, Tina Gatalica, Romana Horvat, Lucija Miškić, Rajna Gatalica i Martina Poturiček.

Dnevni red je bio sljedeći:

1. 38. Skupština – izvješće
  2. Svezak – tema
  3. Financijsko stanje Društva

Predsjednica Vinka Jelić-Balta otvorila je sastanak i prisjetila se preminulih članova našega Društva, Ljiljane Orlić i Krunoslava Vađunca. Razriješila je dužnosti Rajnu Gatalicu, a tajnica za novo razdoblje postala je Lucija Miškić.

Ljiljana Vugrinec izvijestila je o događanjima na 38. skupštini HKD-a koja se održavala od 26. do 28. rujna 2012 u Osijeku.

Raspravljalo se o temi sljedećeg broja Sveska. Dogovorena je tema „Knjižnice u virtualnom svijetu“. Predložilo se da na skupštini Društva među primjerima dobre prakse budu iskustva knjižnica na društvenim mrežama. Raspravljalo se o mogućem drukčijem koncipiranju Sveska, ali je zaključeno da on ostaje kakav jest, a predloženo je da se oformi novi stručni časopis koji bi bio online.

Silvija Perić će poslati poziv članovima Društva s temom Sveska i molbom da se članci pošalju najkasnije do 28. veljače 2013. Podsjetila je da sve članke (bez obzira u kojoj su rubrici) treba slati na mail: svezak.urednistvo@gmail.com. Silvija Perić predložila je urednicima da dogovore pravila uređivanja članaka te pravila pisanja zapisa u rubrici Zavičajno nakladništvo. Marjanu Janeš-Žulj će u rubrici Zavičajno nakladništvo zamijeniti Tina Gatalica, a Ljiljana Vugrinec će preuzeti uredništvo rubrike Knjižnice u svijetu. Predloženo je da se razdvoji rubrika Iz školskih knjižnica na Iz srednjoškolskih knjižnica i Iz osnovnoškolskih knjižnica. Luca Matić više nije urednica te rubrike. Prijedlozi su Suzana Knežević i Adrijana Hatadi. Urednica rubrike Stručni skupovi i teme je Tatjana Kreštan. Urednica rubrike Iz specijalnih knjižnica i Napredovanje u struci je Zorka Renić. Svezak će lektorirati Nikolina Sabolić, a korekturu će i dalje raditi Danijela Crnčić. Naslovnicu Sveska i dalje će dizajnirati Branko Šabarić. Ljiljana Vugrinec predložila je da rubriku Tema broja svake godine uređuje netko drugi, stručnjak u tom području. Ove godine uređivat će je Vinka Jelić-Balta. Predloženo je da nova urednica web stranice Društva bude Martina Poturiček, a Facebook stranice Katarina Belančić.

Naše Društvo želi provoditi projekt Zelena knjižnica, koji je pokrenulo Društvo bibliotekara Istre. Nude gotove materijale i plan realizacije.

19. travnja 2013. u Koprivnici će biti održan 11. okrugli stol za pokretne knjižnice. Suorganizator je i Društvo koje će platiti milenijsku fotografiju Šime Strikomana.

Iz foto arhive: