SASTANAK GLAVNOG ODBORA I UREDNIŠTVA SVESKA

PODRAVINE I KALNIČKOG PRIGORJA
Bjelovar, Trg E. Kvaternika 11

Zapisnik sa sastanka Glavnog odbora i Uredništva Sveska

Sastanak je održan 18. veljače 2008. s početkom u 9.30 sati u Gradskoj knjižnici i čitaonici ”Slavko Kolar” Čazma.

Sastanku su prisustvovali : Ilija Pejić, ( predsjednik Društva knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja ), Vinka Jelić, Luca Matić, Ljiljana Vugrinec, Robert Fritz, Kristian Ujlaki, Marjana Janeš Žulj, Tatjana Kreštan, Mirjana Milinović, Mira Barberić i Silvija Perić.

Na Sastanku nije bila prisutna Alica Bačeković, tajnica Društva.

Dnevni red

1. Pripreme za izdavanje 10. broja Sveska
2. Pripreme za 26. skupštinu Društva
3. Pripreme za 36. skupštinu HKD-a u Puli
4. Prijedlog kandidata za dodjelu Kukuljevićeve povelje
-prijedlog kandidata za priznanje Društva
-pitanja i prijedlozi

1.
Ljiljana Vugrinec, glavna urednica časopisa Svezak, izvijestila je da su članci za novi broj uglavnom prikupljeni te da će 01. ožujka 2008. godine broj biti zaključen. Također je napomenula da rad s više tematskih urednika funkcionira i uvelike rasterećuje glavnu urednicu. Tema broja je Zanimanje knjižničar, a uvodnik će napisati  Aleksandra Horvat ili Tatjana Aparac.

2.
Ilija Pejić, predsjednik Društva knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja predložio je da 26. skupština Društva bude u Daruvaru, 09. ili 16. svibnja 2008. godine. Ako se Skupština neće moći održati u Daruvaru, radi organizacijskih teškoća, onda će Skupština biti u Koprivnici.

Na Skupštini bi bilo predavanje A. Horvat ili T. Aparac koje bi govorile o vrijednosti knjižnične profesije. Vinka Jelić je predložila da za 2. izlaganje bude tema vezana uz feminizirano zanimanje-knjižničar, te predlaže izlagača iz Centra za ženske studije. 3. izlaganje će biti izlaganje Dijane Sabolović Krajina sa Svjetskog knjižničarskog i informacijskog kongresa i 73. konferencije IFLA-e u Durbanu.

Budući da je 26. Skupština izborna, potrebno je predložiti i nove kandidate za Glavni odbor a za novu predsjednicu jednoglasno je predložena Anica Šabarić.

3.
Ilija Pejić izvijestio je o glavnim odrednicama  priprema za 36. skupštinu HKD-a o kojima se govorilo na Glavnom odboru HKD-a. Skupština će biti u Puli od 1. do 4. listopada 2008. godine. Tema Skupštine bit će Nove usluge u knjižnicama. Potrebno se dogovoriti o delegatima za Skupštinu do slijedećeg sastanka, rekao je Ilija Pejić.

4.
Ljiljana Vugrinec je predložila Iliju Pejića kao kandidata za Kukuljevićevu nagradu. Svi članovi Glavnog odbora složili su se s tim prijedlogom. Rok za prijavu je do 01. travnja 2008. godine.

Kao kandidat za nagradu Eva Verona predložena je Silvija Perić. Svi članovi Glavnog odbora složili su se i s tim prijedlogom.

5.
Za najknjižničare na 26. Skupštini predložene su Tina Gatalica, Vinka Jelić i Mirjana Milinović.

Ilija Pejić istaknuo je da svi izlagači na Znanstvenom skupu u Daruvaru O povijesti knjižnica moraju poslati svoja izlaganja za Zbornik do 01. travnja 2008. godine.

Zbornik će izaći zasebno ili kao dio Bjelovarskog učitelja, odnosno kao poseban broj istog časopisa izvijestio je Ilija Pejić.

Marjana Janeš Žulj izvjestila je o novim stranicama Društva. Na adresi drustvo-knjiznicara-bpkp.hr vidi se radna verzija koju je potrebno još ažurirati s podacima.

Glavni odbor se usuglasio da će se Miri Barberić slati obavijesti o događanjima po knjižnicama koje će ona onda stavljati na stranice.
Sljedeći sastanak najavljen je za travanj 2008. a održat će se u Bjelovaru.

Sastanak je završen u 12 sati.

Zapisnik vodila:                                                                  Predsjednik Društva:
Silvija Perić                                                                        Ilija Pejić
silvija@knjiznica.info