Izlet Papuk 2007

Izlet u Park prirode Papuk

Nakon nekoliko mjeseci iščekivanja i planiranja, članovi našega Društva konačno su otišli na dugoočekivani izlet na Papuk. Mnogima nije odgovarao nijedan dan u radnom tjednu pa smo odlučili da je subota najbolji dan za boravak u prirodi. Neki se ni tada nisu mogli družiti s nama, ali grupica od dvadesetak veselih knjižničara svejedno se uputila na putovanje.

U Voćinu smo se susreli sa svećenikom koji nam je pokazao crkvu koja je srušena za vrijeme Domovinskoga rata i sada se obnavlja. Nedaleko se nalazi Rupnica, prvi geološki spomenik prirode u Hrvatskoj i jedan od najljepših svjetskih geoloških fenomena. Nakon šetnje okolicom Rupnice, krenuli smo prema park šumi Jankovac, gdje smo “odradili jednosatan pješački trening” te se praznih želudaca uputili prema Kutjevu na ručak.

Bio bi grijeh biti u Kutjevu, a ne kušati njihova vina. Nakon somelijerova poetskog govora o vinu i njegovom djelovanju, kušali smo sve što nam se nudilo, a svima se najviše svidjelo vino ledene berbe. Blijedi su se zarumenjeli, tihi su progovorili, a pospani su se probudili. U dionizijskom smo se raspoloženju vraćali svojim kućama sa željom da se ovakvo druženje knjižničara što prije ponovi.

Iz foto arhive:

Izlet u Park prirode Papuk0