37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA

Skupština je održana u Tuheljskim toplicama od 29. rujna do 2. listopada 2010. pod nazivom „Knjižnica u zajednici“.

Delegati Društva knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja bili su Anica Šabarić, Vinka Jelić Balta, Ana Škvarić, Zdenka Venus Miklić i Rajna Gatalica, a prisustvovali su i brojni drugi knjižničari našeg društva iz Bjelovara, Koprivnice i drugih mjesta.

Da smo bili izuzetni aktivni na ovoj skupštini dokazuju nekoliko predavanja i izloženi posteri članova našeg društva:

Zorka Renić i Tatjana Kreštan održale su predavanje pod nazivom „Izložbe u knjižnici – iskorak u zajednicu“ u kojem su opisale način na koji se knjižnica Medicinske i Trgovačke i komercijalne škole Bjelovar uključuju u kulturni život zajednice.

Ljiljana Vugrinec je s kolegicom iz Rijeke održala predavanje na temu „Uloga i značaj pokretnih knjižnica u životu lokalne zajednice“ u kojem je istaknula važnost bibliobusa na području Koprivničko-križevačke županije u svakodnevnom životu zajednice.

Ilija Pejić izložio je plakat o susretima najčitatelja koji se održavaju na Dan hrvatske knjige svake godine pod nazivom „Reci mi što čitaš: susreti najčitatelja narodnih knjižnica Bjelovarsko-bilogorske županije“.

Ranka Janus napravila je poster o brojnim knjižničnim uslugama pod nazivom „Kako doprinijeti kvaliteti života u zajednici: iskustva Knjižnice i čitaonice ′Fran Galović′ u Koprivnici“.

Na Izvještajnoj i izbornoj skupštini HKD-a izabrana je nova predsjednica Hrvatskog knjižničarkog društva: dosadašnju predsjednicu Zdenku Sviben zamijenila je Marijana Mišetić za razdoblje od 2010. do 2012. godine (njezin životopis s radnom biografijom i prijedlogom rada možete pronaći na stranicama HKD-a).

Nakon tri radna dana, sjajno smo se zabavili na izletu u Krapinu gdje smo posjetili Gradsku knjižnicu Krapina i Muzej krapinskog pračovjeka. Na povratku smo stali u Kumrovcu i posjetili „Staro selo“ te rodnu kuću Josipa Broza.

Iz foto arhive:

37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA0  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA1  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA2  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA3  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA4  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA5  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA6  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA7  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA8  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA9  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA10  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA11  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA12  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA13  37. SKUPŠTINA HRVATSKOG KNJIŽNIČARSKOG DRUŠTVA14